Novinky

Nakrývání

11.10.2013 13:35

    A už je to tady, Andílek nám začal hárat asi o měsíc dřív než bylo v plánu, takže jsme museli vyřídit expes kryci list a pak se vydat k veterinářovi, aby nám zjistil nejvhodnější den na krytí.

    Vyšlo to na pátek a tak jsme se po 14 hodině vydali na cestu do Jílového u Prahy, kde bydlí Capucino Vanika vom Bauernhof, kterého jsme si vybrali na krytí. ( www.vanika.eu/nasi-psi-our-dogs/psy-males/capucino/ )

    Jelikož dálnice byla hodně zasekaná, dorazily jsme na místo až po 19 hodině. Capucinovi se jeho nová slečna líbila, ale jí se moc nechtělo. Snažili jsme se jim co nejvíce pomáhat, ale nakonec jsme to po desáté hodině vzdali s tím, že to zkusíme další den.

    V sobotu se po hodině snažení konečně zadařilo a my doufáme, že za měsíc uvidíme na ultrazvuku štěňátka.

—————

První výstava

23.07.2011 15:57

    Naše první výstava je tu. Jsme trošku nervózní, jak to vlastně bude celé probíhat. Na místo jsme dorazili včas, vyzvedli si své číslo a teď čekáme na řadu. Potkali jsme se zde s naší chovatelkou, která vystavuje brášku Artuše a dalším bráškou Alexem. Čas nám utíká rychle, protože štěňátka si mezi sebou hrají a my zjišťujeme co nás teda čeká.

    Už jsme na řadě, jako první jdou bráškové, pěkně běhají v kruhu a dostávají známku nadějný. Po předvedení všech psů se konečně dostáváme na řadu my. Jsme v kruhu jediní a tak nás nikdo nerozptyluje při běhání. S ukázáním zubů také nemáme problém a odcházíme se známkou velmi nadějný. Oddechla jsem si, že to tak dobře dopadlo a že už to máme za sebou. Andílkovi jsme koupili dobrotky za odměnu, že to tak hezky zvládla a pěkně se v kruhu postavila. 

—————

Vezeme si štěňátko domů

19.04.2011 18:28
    Konečně nastal ten den, na který jsem se těšila již od první návštěvy v Bánově. Jedeme si pro Andílka.
 
    Cesta utekla ryche a už jsem zase viděla svoje štěnátko. Nemůžu uvěřit, že mám to štěstí a je opravdu moje. Od poslední návštěvy trochu přibralo a tak už i chování bylo náročnější, přeci jen už mělo 12 kilo.
 
    Chvíli jsme ještě zůstali, poslechli si pár rad do začátků a vydali se na cestu domů. Babička byla překvapená, jak je Angel velká, když je to teprve štěně. Asi hlavně proto, že doma máme boloňského psíka a ten má 6 kilo jako dospělý. Kočka se zatím docela bála a tak se držela dál, ale věříme, že budou všichni kamarádi.
 

—————

První setkání

13.03.2011 15:00

    Po ujištění, že je stále ještě jedna volná fena leonbergra v Bánově u paní Pláškové jsme se rozhodli je navštívit. Po hodině cesty jsme již zvonili u dvěří. Přivítala nás nejen paní Plášková, ale i maminka štěňat. Při prvním pohledu se mamka trochu zhrozila velikostí tohoto plemene, ale krása a mírumilovnost, která byla znát na první pohled ji uklidnila.

    Naše první kroky vedli do dětského pokoje, který byl momentálně pokojem štěňat. Štěňátka předčila všechna naše očekávání a byla mnohem hezčí než na fotkách. 

    Vzali jsme si, teď již naši, oranžovou Agnes do kuchyně a poprvé si ji mohli pochovat. Je krásná a tak bylo rozhodnuto. Podepsali jsme smlouvu. Poslechli si a poptali se na pár rad o leonbergru a šťastni odjížděli domů.

    Je fajn, že jsme se mohli na štěně předem zajet podívat. Vidět její maminku a chovatele. Paní byla moc příjemná a vstřícná a doufáme, že se budeme potkávat na výstavách. A hlavně už se nemůžeme dočkat až si ji v polovině dubna přivezeme domů :).

—————